140. výročí značky EDOX

„VŠE TO ZAČALO SKUTEČNÝM MILOSTNÝM PŘÍBĚHEM…“

V hodinářském centru Biel/Bienne, městě proslulém geniálními hodinářskými inženýry, se ocitáme v roce 1884. Christian Ruefli-Flury, oddaný hodinář, vášnivě pracuje v dílně prosycené výraznou vůní kovu. V této éře, kdy preciznost a „savoir-faire“ definují hodinářské umění, vytváří Christian Ruefli-Flury klenot, který bude ceněn jeho milovanou Pauline.

Díky mistrovské kombinaci ozubených kol, lásky a přesnosti vznikají kapesní hodinky, které nejenom plní svůj účel měření času, ale jsou i klenotem nesoucím v sobě příběh lásky. Objev těchto hodinek v den Paulininých narozenin rozžehne v jejích očích zářivou radost. Pod vlivem krásy a citu přesvědčí Christiana, aby překročil hranice dílny a dal tak vzniknout odkazu značky EDOX.

ŠAMPIÓN POD HLADINOU

Přesuneme se o 140 let dopředu, do Les Genevez, malebné vesnice obklopené přírodou pohoří Jura, kde rodinný ateliér EDOX nadále září nadčasovým švýcarským kouzlem a slouží jako svědectví trvalé řemeslné zručnosti. Při oslavách pozoruhodného 140. výročí se společnost EDOX nejen klaní své působivé minulosti, ale také se snaží upevnit své postavení jako jedna z nejvýznamnějších nezávislých švýcarských hodinářských značek a významného výrobce potápěčských hodinek.

HRDÉ DĚDICTVÍ

Během let si společnost Edox udržovala své postavení mistra v oblasti vodotěsnosti a neustále rozšiřovala své odborné znalosti vytvářením hodinek stále robustnějších a odolnějších. Dnes je EDOX známá pro své vysoce voděodolné hodinky, složité konstrukce pouzdra a tradiční ruční montáž. Titul „šampion ve vodě“ ve světě švýcarského hodinářství symbolizuje dokonalost pod hladinami a vynikající spolehlivost na zápěstí.

Přejít nahoru