Zásnubní prsteny – kousky letošního roku

Hledáte zásnubní prsten pro svou vyvolenou nebo se díváte ze zájmu, či pro inspiraci? Nahlédněte s námi do trendů letošního roku a nechte se inspirovat širokým výběrem. Třeba vám padne do oka právě některý z nich.

Jestli něco opravdu platí v posledních letech ohledně trendů, tak je to tvrzení, že každý má jiný vkus a líbí se mu něco jiného. Proto je i u zásnubního prstenu nejdůležitější budoucí majitelka a její osobnost. Prsteny mohou být nositelem příběhu, který spolu dva lidé chtějí vytvářet.

Neznamená to však, že byste měli ignorovat stálou nabídku, kde můžete nalézt svého favorita v klasickém provedení, nebo že byste měli opomenout možnost vyrobení tohoto speciálního prstenu na míru, pokud máte v hlavě představu, kterou v nabídce nenaleznete. Svěřte se s tímto svým nápadem naší šperkařské dílně. Letošními trendy se zároveň můžete inspirovat a objevit také něco nového, co se vám zalíbí.  

Pro výběr zásnubního prstenu se zkuste zamyslet i nad tím, zda jej nevěsta bude nosit i po svatbě (na stejném či jiném prstu, na druhé ruce), nebo jej s předáním snubního prstenu odloží do šperkovnice.

Trendy letošního roku

Nyní se podívejme na převládající trendy letošního roku:

růžové zlato

Tato módní vlna má své opodstatnění. Zlato, nejen ve své červené a růžové podobě, zažívá renesanci. Růžové provedení, které navozuje spojení s romantikou, ženskou něžností a jemnou elegancí, šperkařství brzy neopustí. Podívejte se i na kombinace s jinými barvami zlata na jednom prstenu.

barevné drahokamy

Ať už se jedná o barevné varianty diamantů, nebo o využití velmi tvrdých drahokamů jako je safír nebo rubín, dostávají se v kolekcích zásnubních prstenů čím dál více do popředí. Není divu. Prohlédněte si nabídku a třeba u některého z nich budete na první pohled vědět, že přesně takový chcete. Pro sebe, pro svou vyvolenou. U drahokamů je to tak snadné.

Viktoriánský styl

Třpytivé prsteny s centrálním kamenem obklopeným mnoha menšími zažívají svůj velkolepý návrat. Zaujmout by vás mohly kameny uspořádané do tvaru květu, nebo typičtější sestavení drahokamů po obvodu prstenu. Nejenže tato zdobnost potěší, na prstě budoucí nositelky bude nepřehlédnutelný.

minimalistické šperky

Můžete se zaměřit také na solitéry, kdy dlouhodobou ikonou na poli zásnubních prstenů zůstává jednoduchý prsten s velkým kamenem uprostřed, který na ruce snoubenky slovo „zásnubní“ přímo křičí. Nebo se podívejte na kousky v designově jednoduchém provedení s čistými liniemi a jasným motivem. S takovým elegantním šperkem se jistě trefíte do vkusu i té nejnáročnější budoucí nevěstě.

Související články

Přejít nahoru