Jak na výběr nových hodinek?

Otázka na výběr hodinek se možná zdá snadná, když přesně víte, co hledáte. Pokud však tápete v nepřeberně velké nabídce, následující článek by vám mohl pomoci dojít k definici parametrů, které od svých budoucích hodinek očekáváte.

Nabízíme stručného průvodce, jak se v nabídce zorientovat:

Určení a rozměr

Nejjednodušší je rozdělení na hodinky pánské, dámské, unisex a dětské. K této kategorii se váže i velikost hodinek přizpůsobující se obvodu zápěstí daného nositele.

Styl a design

Hledáte elegantní hodinky k formálnímu oblečení do práce; sportovní, které vydrží i méně šetrné zacházení; kapesní; nebo se speciálními funkcemi či vzhledem, jako jsou hodinky potápěčské, vojenské či motoristické? Upřednostňujete spíš minimalistický design nebo mnoho funkcí?

Rozpočet a cena

Stanovili jste si, kde se nachází ideální cena, kterou za své nové hodinky, které by splnily všechna vaše přání, budete ochotni zaplatit? A jaká je pro vás částka maximální?

Další informace o hodinkách v jednotlivých cenových relacích najdete třeba v tomto srovnání hodinek.

Typ strojku a ciferník

Jaký vám vyhovuje ciferník hodinek? Chcete analogové hodinky s časem s ručičkami, digitální nebo kombinaci? Přejete si hodinky sami natahovat, nebo raději spoléháte na Quartz strojek a baterii?

Použitý materiál na sklíčku, řemínku a pouzdru

Preferujete některý z kovů na pouzdře hodinek a chcete k němu třeba kožený řemínek? Zohledníte materiál sklíčka z hlediska optických vlastností nebo naopak výdrže před mechanickým poškozením?

Funkce

Vyžadujete datum, budík, časové zóny, voděodolnost nebo chronometr a chronograf? Jak by měly vaše hodinky svítit ve tmě?

Věříme, že v široké nabídce designových kousků hodinek vám podle zmíněných parametrů některé padnou do oka. Zároveň neváhejte oslovit zkušený personál v hodinářství ohledně vyzkoušení svého zvoleného kandidáta na ruce, nebo jakýchkoliv dotazů s hodinkami spojených.

Související články

Přejít nahoru