Snubní a zásnubní prsten – jak je zkombinovat?

Pokud ve vašem životě nastala ta radostná událost a řešíte, jak skloubit nošení zásnubního a snubního prstenu dohromady, ukážeme si několik možností a jejich výhody a nevýhody.

A přestože zásnubní prsten naplnil uzavřením sňatku a nošením snubního prstenu svou funkci, je pravděpodobně škoda jej uložit do šperkovnice a pouze se na něj dívat s nostalgií v očích.

O tom, na které ruce se tradičně nosí snubní prsten v našich končinách, se můžete dočíst v samostatném článku. Pokud nepatříte mezi ženy, které byly požádány o ruku zásnubním prstenem, který patří do setu s prstenem snubním (zapadají do sebe a vytvářejí nádherný celek), nebo jste se nepoohlížela po vykrojeném snubním prstenu, který by ideálně doplňoval váš zásnubní, pravděpodobně budete potřebovat situaci vyřešit jinak.

Varianty se nabízejí následující:

Zásnubní i snubní prsten na prsteníčku levé ruky

Možnost je vhodná v případě, kdy je jeden z vašich prstenů decentním kroužkem a ten druhý s výraznějším kamenem, z podobného materiálu, a takzvaně se k sobě hodí šířkou i stylem. Je zde však velké riziko, že se o sebe prsteny budou třít a vzájemně se poškozovat. Pokud je váš zásnubní prsten úplně jiného typu než prsten snubní a nelíbí se vám nošené společně, podívejte se raději dál.

Zásnubní prsten na jiném prstu levé ruky

Kombinace se hodí zejména ve chvíli, kdy byl zásnubní prsten zvolen větší/menší velikosti a pasuje tak na širší/užší prsty než je „snubní“ prsteníček levé ruky. Je zde menší riziko, že se prsteny o sebe budou odírat a znehodnocovat se. Nevýhoda spočívá v tom, že prsteny opticky zaniknou v množství a potlačí se jejich individuální krása.

Zásnubní prsten na pravé ruce

Umístění zásnubního prstenu na prsteníčku či prostředníčku pravé ruky (dle velikosti – i velikost prstů – šířka kloubů na rukou se může lišit) umožňuje oběma klenotům vyniknout. A to i v případě, že jsou každý stylem úplně jiný. Může však docházet k většímu mechanickému namáhání prstenu na dominantní ruce při běžných činnostech.

Přetvoření zásnubního prstenu

Pokud vám nevyhovuje ani jedna z variant, a přesto byste ráda svůj zásnubní prsten využila, nabízí se zde možnost jeho přetvoření, například ve smyslu využití drahokamů z prstenu a jejich vsazení do náušnic, přívěsku či jiného typu šperku, který by nahradil nevyužitý prsten.

Pokud jsme vás posledním krokem inspirovali, podívejte se na náš článek o tvorbě šperků na míru.

Související články

Přejít nahoru