Novinka od Maurice Lacroix – Aikon Automatic Bronze

Městské hodinky s nádechem klasického stylu

Nový model AIKON Automatic Bronze využívá přirozené synergie tohoto kovu s hnědou barvou a vyzařuje eleganci s přesahem. Vzor Clous de Paris s fumé gradientem na číselníku spolu se tyčinkovými indexy nejen dodržuje zavedené estetické kódy kolekce, ale také je rozvíjí. Jak se stalo zvykem, i tato nová série je limitovaná: 888 kusů.

Být kreativní znamená odvázat se

Maurice Lacroix v roce 2016 představil model AIKON. Odvážnou reinterpretaci modelu Calypso – jednoho z nejprodávanějších modelů 90. let -, sotva si představoval, že se stane takto významným milníkem. Další model AIKON vznikl hned o rok později: v roce 2017 – Maurice Lacroix jako jeden z prvních oživil v luxusním hodinářství téměř zapomenutý kov modelem AIKON Bronze. Dnes hodinky AIKON Automatic Bronze na toto dědictví navazují a nabízejí přesvědčivé pojetí rafinované estetiky s výrazným a ostrým městským designem. Odrazem tohoto étosu je historie kovu jako základního kamene lidské civilizace, která je stejně podmanivá jako jeho přirozené vlastnosti: v průběhu času se na něm vytváří charakteristická patina, která jako přímý důsledek toho, jak, kdy, kde a kým jsou hodinky nošeny, vede k vrcholné formě personalizace.

Pouzdro vyrobené z bronzu

Hodinky AIKON Automatic Bronze mají robustní 42mm pouzdro z broušeného bronzu, které je doplněno pískovanými jezdci na lunetě, kteří jemně dodávají hloubku a charakter. Díky výšce pouzdra 11 mm zůstávají hodinky na zápěstí rafinované a decentní, přesto však dokáží oslnit. Prosklené zadní dýnko poskytuje fascinující pohled na vnitřní fungování hodinek. Díky vodotěsnosti 200 m (20 ATM) jsou hodinky AIKON Automatic Bronze připraveny na jakékoli dobrodružství v jakémkoli prostředí.

Číselník, který mluví za vše

Tam, kde předchozí 42mm bronzový model měl tmavě modrý číselník quadrillé s arabskými číslicemi na 12, 6 a 9 hodinách, vstupuje AIKON Automatic Bronze do nového prostoru sofistikovanosti s gradientním čokoládovým číselníkem. Textura Clous de Paris dodává ciferníku rozměr a složitost a vše doplňuje logo Maurice Lacroix z PVD zlata 4N na 12. hodině. Je to souhra světla a stínu, když fasetované hodinové, minutové a vteřinové ručičky ze zlata 4N kloužou po indexech. Použití bílých vložek Super-LumiNova® na indexech, hodinových a minutových ručičkách zajišťuje optimální čitelnost na první pohled, a to i při slabém osvětlení. Navíc přispívá k výrazné přítomnosti, kterou vytváří směs odstínů a textur.

Přesnost v jádru hodinek

Maurice Lacroix úzce spolupracoval se specializovaným výrobcem Sellita na vývoji exkluzivního automatického kalibru ML115, který vychází z legendárního SW200. V souladu s náročnými standardy horologické přesnosti značky Maurice Lacroix se strojek s rhodiovanými součástkami vyznačuje vynikajícími povrchovými úpravami colimaçonnage snailing a perlage circular graining. Rotor, viditelný přes otevřenou zadní stranu pouzdra, zdobí logo Maurice Lacroix. Rytmus hodinek je udržován na stabilní frekvenci 28 800 vibrací za hodinu, což zajišťuje spolehlivou přesnost s rezervou chodu 38 hodin.

Promyšlené zajištění na zápěstí

Integrovaný vintage hnědý kožený řemínek zdobený puncovním znakem „M“ ve 4N zlatě podtrhuje koncept rafinované městskosti s přesahem. Zároveň je přirozeným doplňkem bronzového pouzdra a souzní s vyvíjející se patinou hodinek. Světle šedé prošívání nabízí kontrast, který je jemný i výrazný a sofistikovaný. Patentovaný systém Maurice Lacroix EasyStrap je příkladem funkčnosti, neboť umožňuje nositeli během několika vteřin vyměnit řemínek – bez nutnosti použití speciálního nástroje – podle času, místa nebo nálady.

Přejít nahoru