Dominique Aegerter – Nový Edox šampion.

Dominique Aegerter Ambasador Edoxu

Dominique Aegerter se narodil ve Švýcarském Rohrbachu 30. září 1990. Je známým švýcarským motocyklovým závodníkem, hlavně díky své odvaze a chutí bojovat o vítězství až do poslední chvilky. Jeho největším úspěchem je zatím vítězství v Grand Prix Německé konajícího se v Sachenringu roku 2014, kde poprvé startoval z první startovní pozice. V roce 2019, po deseti letech závodění, opustil Moto2 a přešel na mistrovství světa supersportů a MotoE, kde hned na první pokus v této soutěži skončil třetí. Při MotoE se používají pouze elektricky poháněné motoyckly. Letos má velké šance získat vítězství v obou závodech a získat tak titul mistra světa. Dominique Aegerter je letošním favoritem světového poháru MotoE i mistrovství světa supersportů.

Dominique Aegerter při závodu

Edox, který je tradičním švýcarský výrobcem hodinek, vyrábí i sportovní chronografy, které odráží ducha motosportu již přes 40 let. Značka Edox sídlící v Les Genevez byl již dříve oficiálním časoměřičem například WRC (Mistrovství světa v rallye – FIA World Rally Championship), Rallye Paříž-Dakar a dlouhodobým partnerem týmu Formule 1 Sauber.

Hodinky Edox Chronorally X-Treme Pilot

Spolupráce s Dominiquem Aegerterem se přimárně zaměří na kolekci hodinek Edox Chronorally, která je esenciální kolekci Edoxu vyhrazená pro motosport. Původně představená v roce 2009 a vyvinutá pro jezdce rallye. Dominique Aegerter se bude podílet při navrhování designu nové generace motosportovních hodinek Edox Chronorally, přičemž v plánu je limitovaná edice hodinek vyrobených z titanu a karbonu, značená legendárním číslem 77, které sám závodník používá. K tomu je vydaný nový model hodinek Edox Chronorally X-Treme Pilot.

Dominique Aegerter Ambasador Edoxu

Top