RADO Captain Cook High-Tech Ceramic Skeleton

Vzhledem k tomu, že velká část lidstva dnes žije ve městech, začali velcí objevitelé obracet svou odvážnou zvědavost k převážně městskému prostředí; světová města se stala o něco zelenějšími, klidnějšími, barevnějšími a lidštějšími. Nejnovější verze slavných hodinek Rado Captain Cook se vrací s elegantními detaily z růžového zlata PVD, aby vyprávěla spíše o metropolitních džunglích než o mlžných palmových lesích, o odstínech městského svítání na pozadí věží a architektuře.

Nové Captain Cook High-Tech v sytých a sugestivních olivových tónech přesvědčivě ukazuje, že nejlepší dobrodružství se odehrávají přímo tam, kde žije většina lidí, v centru moderní metropole. Tyto velmi ikonické hodinky Rado, vás bez problémů doprovodí na každé vaší cestě, ať už ve dne, v poledne nebo v nekonečné noci. Přinášejí vynikající přesnost a spolehlivost.

Nové hodinky Rado Captain Cook jsou dodávány s vysoce pohodlným high-tech keramickým náramkem. Je dokonalým doplňkem monoblokového keramického pouzdra, které je završeno hřejivou, zářivě růžově zlatou PVD lunetou z oceli. Velcí navigátoři dřívějších dob by jistě ocenili velké, pohledné ručičky a indexy, zvýrazněné bílou, snadno čitelnou úpravou Super-LumiNova®, která je ideální pro jakékoli zhoršené světelné podmínky.

Uvnitř hodinek se nachází nejmodernější automatický strojek R808 s 25 drahokamy a třemi ručičkami, který díky antimagnetické pružince Nivachron™ a vynikající konstrukci Rado zajišťuje dokonalou spolehlivost a přesnost. Strojek je testován v plných pěti polohách a poskytuje až 80hodinovou rezervu chodu.

Zadní strana nových hodinek Captain Cook je opatřena proskleným titanovým zadním dýnkem, které umožňuje nahlédnout do jemnějšího fungování hodinek skrze jejich skeletový strojek. Špičkové keramické pouzdro, šroubovací korunka a typická kvalitní montáž Rado zajišťují vodotěsnost až do 30 barů (300 m). K dispozici jsou ve dvou variantách – buď ve sportovnější a o něco ležérnější verzi se zeleným kaučukovým řemínkem, nebo v nádherně zpracované olivově zelené verzi s třířadým náramkem z high-tech keramiky, s titanovou motýlovou sponou.

Proč právě High-tech keramika?

Ne nadarmo si rado přisvojil slogan „mistr materiálů“. High-tech keramika je nádherně lehká, téměř nepoškrabatelná, antialegrenní a udrží si svou původní podobu i po dlouhá léta.

To všechno by samo o sobě mohlo stačit k tomu, abyste si zamilovali jeden výjimečný materiál, ale tím to překvapivě nekončí. Nejenže je keramika odolná, ale má i vzácnou hedvábnost na dotek, která zajišťuje vynikající pohodlí na kůži. To samozřejmě platí zejména pro hodinky využívající keramické prvky i ve svém náramku, kde se smyslový zážitek stává naprosto nezapomenutelným.

Chronologicky vzato, high-tech keramiku poprvé představila společnost Rado v roce 1986. Její smyslný pocit, trvanlivost, odolnost proti poškrábání a překvapivě nízká hmotnost si rychle podmanily srdce hodinářských nadšenců po celém světě. Ačkoli je v některých ohledech příbuzná běžnějším formám keramiky, které všichni známe, high-tech keramika je skutečně produktem pokročilé vědy. Za velmi náročných podmínek se extrémně čisté a jemně kalibrované prášky oxidu hlinitého, oxidu zirkoničitého a nitridu křemíku s dokonale stejnoměrnou velikostí zrn tvarují do určité formy a poté se vypalují při vysoké teplotě, aby vznikl předmět nebo pouzdro hodinek požadovaných rozměrů a vlastností.

Nové metody vyvinuté společností Rado zahrnují použití plastového nosného média smíchaného s minerálními prášky, které umožňuje vstřikování do přesných forem při tlaku kolem 1000 barů. Po ochlazení se kusy vyjmou z formy a nosné médium se rozpustí ve standardním procesu chemického rozpouštědla před konečnou fází spékání při teplotě 1450 °C. Díky tomuto přesně řízenému spékání je možné dosáhnout mimořádné hustoty a tvrdosti High-Tech Ceramic oproti běžné keramice. Tento postup je skutečnou vědou, protože rozměry prvních výlisků se během spékání zmenšují; částice se zpevňují, protože mizí pórovitost, a přesné výpočty musí zohlednit tuto důležitou změnu rozměrů o přibližně 23 %. Výsledkem je pak pouzdro, které má nyní na Vickersově stupnici hodnotu 1 250 a je připraveno na finální opracování diamantovými nástroji a finální úpravu do podoby působivých hodinek Rado.

Montáž
Kontrola kvality
Hotová pouzdra a články náramků

Podrobné specifikace Rado Captain Cook High Tech Ceramic Skeleton

Strojek:
Rado kalibr R808, automatický, 25 drahokamů, 3 ručičky, 80hodinová rezerva chodu, antimagnetická vlasová pružina Nivachron™, překračuje požadavky standardních testů od 3 do 5 poloh pro vyšší přesnost. Strana číselníku s niklovým horizontálně broušeným dekorem, růžově zlacený broušený středový můstek, niklová zadní strana.

Pouzdro:
Matné olivově zelené pouzdro z high-tech keramiky, monobloková konstrukce
Růžově zlacená otočná luneta z nerezové oceli s PVD povlakem a matnou olivově zelenou high-tech keramickou vložkou s vyrytými bíle lakovanými číslicemi, značkami a trojúhelníkem v bílé barvě Super-LumiNova®.
Kruhové, broušené titanové pouzdro s průhledným safírovým sklíčkem
Leštěná šroubovací korunka z nerezové oceli s PVD povlakem v barvě růžového zlata
Safírové sklíčko s antireflexní vrstvou na obou stranách
Vodotěsnost do 30 barů (300 m)

Číselník:
Broušené šedé safírové sklíčko s šedým odstínem
Broušené indexy v barvě růžového zlata s bílým povrchem Super-LumiNova®
Pohyblivý symbol kotvy s povrchovou úpravou PVD v barvě broušeného růžového zlata
Bílý potisk log Rado a Captain Cook

Ručky:
Broušená růžově zlatá barva s bílým povrchem Super-LumiNova®

Náramek:
Matná olivově zelená high-tech keramika s titanovou motýlovou sponou

Řemínek:
Matný olivově zelený kaučuk, překlápěcí spona z nerezové oceli

Velikost:
43.0 x 49.8 x 14.6 (šířka x délka x výška v mm)

Rado calibre R808
Přejít nahoru