Záchrana ústřic s Oris

Společnost Oris má za sebou již řadu charitativních akcí, při kterých se snaží změnit k lepšímu jednu z nejdůležitějších věcí na planetě, a to naši přírodu. Ať už se jedná o akce spojené s globálním oteplováním, čištěním oceánů, záchranou žraloků, velryb, korálových útesů, nebo i lesní zvěře. Nyní se Oris zapojuje již do dvanáctého projektu, a tím je obnova ztracené populace ústřic.

Pro Pro tentokrát se Oris spojuje s Billion Oyster Project. Tato průkopnická nezisková organizace již léta pracuje na obnově kdysi ztracené populace ústřic v newyorském přístavu. Vize projektu je ambiciózní: obnovit do roku 2035 miliardu ústřic na ikonických vodních tocích do města New York.

Ptáte se proč? Před několika staletími byl newyorský přístav domovem 220 000 akrů ústřicových útesů, což je pro představu přesně 125 000 fotbalových hřišť. Dospělá ústřice dokáže přefiltrovat až 50 galonů (190 litrů) vody denně a kolonie ústřic vytváří ekosystémy pro další mořský život a přirozenou bariéru proti mořským bouřím. Dejme tomu, že ústřicové útesy jsou pro oceán tím, čím jsou stromy pro les.

Od dob, co projekt vznikl, spojil 11 000 dobrovolníků, 8 000 studentů, 100 newyorských škol a více jak 50 partnerů z restauračních zařízení.

K tomu aby Oris podpořil tento příběh vydává limitovanou edici New York Harbour Limited Edition která je omezena na 2 000 kusů. Tento nový model je založen na vysoce výkonných potápěčských hodinkách které již všichK tomu aby Oris podpořil tento příběh vydává limitovanou edici New York Harbour Limited Edition která, je omezena na 2 000 kusů. Tento nový model je založen na vysoce výkonných potápěčských hodinkách, které již všichni dobře známe, a těmi jsou Oris Aquis. Uvnitř hodinek proto můžeme nalézt profesionální automatický strojek Oris 733, který nabízí rezervu chodu až 38 hodin a mile nás překvapí také jejich voděodolnost, a to až do hloubky 300 metrů. Charakteristickým rysem nových hodinek je zelený perleťový číselník, inspirovaný barvou vody slavného přístavu a lasturou ústřice. Je to silný symbol pro tak silný příběh, a i my doufáme že v dalších letech nás Oris nepřestane překvapovat novými projekty, které budou spojeny se záchranou přírody.

Top
Přejít na začátek