Dress code – smart casual

Jak se obléci neformálně, ale pořád elegantně? Na co si dát pozor? Další ze série článků o způsobech oblékání se věnuje příležitostem povolující: smart casual. Čím se odlišit a nezpůsobit žádné faux pas? Nahlédněte s námi do pravidel všudypřítomného světa módy.

S kodexem oblékání smart casual se můžete setkat u společenských událostí, jako jsou vernisáže, večírky, či konference, ale také při popisu firemní kultury a požadovaného oděvu v zaměstnání. Je to zlatá střední cesta mezi volnočasovým a elegantním stylem, který je zároveň jedním z nejtěžších. Jak jednotlivé kousky kombinovat, aby pořád působily upraveně, elegantně a zároveň jste se v nich cítili pohodlně?

Outfit a doplňky

Realita smart causal dress kódu očekává, že potkáváte i druhé lidi, u kterých vám záleží na vytvoření skvělého prvního dojmu, nebo udržení formálního vztahu, ať už pracovního, či obchodního.

Z pánských oděvů je možné zvolit sportovní saka a blejzry, střídmě vypadající svetry a kardigany, povolené jsou i jednobarevné košile a polo trička. Z kalhot jsou přiměřené chinos, případně tmavé džíny, kterých se ale vyvarujte na ceremoniální či večerní akce. Nezapomínejte na formální a čistou obuv, sáhnout můžete například po univerzálních slip-on botách. Dbejte na vyváženost a eleganci celkového vzhledu, který by neměl hlasitě „křičet.“

Dámský outfit je také méně spoutaný pravidly, barvami i střihy. Oproti business casual jsou vhodné i sukně jiného, než pouzdrového stylu, svetříky a kardigany, ale také džíny, tuniky a jiné, postavě a osobnostnímu stylu hodící se kousky. Nemusíte se bát experimentovat se šperky a doplňky, jako jsou kabelky, peněženky, obuv a brýle.

Ukažte svůj příběh

V mužských kolektivech jsou k prolomení ledů vhodné konverzace o technologiích, vynálezech, objevech a zájmech. To vše se dá propojit i v hodinkách, které jsou vám něčím blízké, a mohou tak v každém dress kódu dotvářet vaši osobnost. Podívejte se do naší nabídky hodinek motoristických, pilotních, potápěčských, či vojenských. I mezi sportovními či elegantními jistě najdete takové, které svou historií či komplikacemi budou vyhovovat vašemu naturelu, či designem, a použitými materiály padnou vašemu zápěstí jako ulité.

Dámské šperky jsou mnohem variabilnější. Ať už vaše ruce zdobí jeden či více prstenů, jistě o vašem životě něco zajímavého řeknou. Stejně tak náušnice mohou podtrhnout nejen osobitý styl, přednosti vašeho obličeje a účesu, ale také vás učinit snáze zapamatovatelnou. K tomu se hodí i tzv. statement náhrdelník, který se nebojte nosit i právě ve smart casual dress kódu. Vaše šperky jsou pouze médiem, nositelem vašeho příběhu. Ale malá pomoc jistě nezaškodí.

Čeho se vyvarovat?

Rizika střední cesty spočívají v tom, že při jejím hledání spadneme do extrému. Obecná zkušenost tak zní – být radši o trošku formálnější, než méně. Vyhněte se především sportovním, funkčním a outdoorovým kouskům oděvu, obuvi a doplňkům. Nezapomínejte před odchodem z domu zkontrolovat čistotu, zmačkanost materiálů, ale také opotřebovanost svých věcí. Nenechte materiálno pokazit dojem z vaší úžasné osobnosti.

Přejít nahoru