Dárek k Valentýnu, který nelze nemilovat

Ať už Valentýn, jakožto svátek lásky a náklonnosti slavíte nebo nikoliv, podívejte se s námi na způsoby, jak chladné únorové dny prozářit něčím milým či neokoukaným. Třeba vás k něčemu inspirujeme.


Možná zastáváte názor, že láska se nemá vyjadřovat na povel nebo v určitý den jen proto, že se to tak někde dělá. Ať už ignorujete historické souvislosti s tajně oddávajícím biskupem v tento den popraveným, nebo marketingový tah, jak prodat více přání, květin a čokolády mimo sezónu, nabízíme pohled také čistě pragmatický.

Když předáte dar na Valentýna, i po letech budete přesně vědět, který den v roce to bylo. Proč tedy neudělat něco opravdu milého, netradičního a pravděpodobně jen jednou za život?

Je to ideální datum zásnub. Pokud spojíte romantický víkend ve dvou, ať už v pohodlí domova nebo třeba na horách s vyslovením otázky ohledně společného strávení zbytku života – máte pořád spoustu času na přípravu svatby v jarní, letní a podzimní sezóně. Pro tyto případy jsou také připravené zlatnictví, které nabízejí nejrůznější akce nejen ohledně zásnubních prstenů.

Šperkem jistě neurazíte ani v případě, že váš svatební den už proběhl nebo se k němu nechystáte. Statisticky je leden partnersky nejnáročnějším z mnoha důvodů (nashromážděný stres a přemáhání po svátcích, finanční a rodinné problémy, vyčerpání, nové začátky) a vede v počtu podání žádostí o rozvod.

Pokud jste začátek roku ustáli, proč tedy únor nevěnovat posílení partnerské lásky? Není třeba okázalých a prázdných gest, ale pokud do výběru zahrnete to, co o partnerovi víte a umíte to náležitě prodat, jistě nešlápnete vedle. Pro inspiraci:

Má vaše vyvolená polovička oblíbenou barvu, chybí jí šperk do sady – například náušnice, přívěsek nebo náramek? Chcete se inspirovat léčivými schopnostmi drahokamu a zaměřit se třeba na účinky šperků s rubíny, safíry, smaragdy nebo doplnit kolekci nestárnoucími perlami či diamanty?

Pokud jste sama nebo sám, proč nevyužít rozsáhlé nabídky šperků a hodinek a nepodívat se po něčem, co by vám opravdu udělalo radost nejen pro tuto příležitost? Víte přeci nejlépe, který šperk nebo doplněk by se vám opravdu líbil.

Večeře, ať už v restauraci nebo doma uvařená, by měla být vítaným společně stráveným časem, který potěší. Stejně tak předat květinu nebo čokoládu, pokud o to životní partner stojí, není přece i importovaném svátku, nákupním bláznění, ale o vás dvou. Je jen na vás, jak tento den nebo večer strávíte, a jestli třeba dáváte přednost veřejnému vyznání lásky až na prvního května.

Ať už se rozhodnete být nonšalantní ohledně slavení tohoto svátku, využít příležitosti k velkým životním krokům nebo jen k momentu příjemného překvapení pro oživení dlouhodobého vztahu, případně chcete být entuziastičtí ohledně oslav lásky k sobě samému – zapřemýšlejte nad tím, jak si příjemně prozářit doznívající období zimy malým či velkým skutkem. Šperk bude jistě dárkem, který nelze nemilovat při jakékoliv příležitosti.

Související články

Přejít nahoru