Ideální zásnubní prsten a jak jej vybrat

Zásnubní prsten je intimním symbolem spojení s milovaným partnerem i na dálku, a zároveň je nošen do společnosti s veřejným přiznáním, že se žena bude vdávat.

Někteří muži jsou o představě svých nastávajících o vysněném prstenu předem informováni, jiní jsou ponecháni napospas své fantazii nebo výzvědám v partnerčině okolí. Muž jej předává své vyvolené většinou při romantické žádosti o ruku, a tak je často podoba tohoto šperku pro budoucí nevěstu překvapením. 

Jak by tedy mohl vypadat ten ideální?

Ideální prsten

Důležitý je vkus partnerky. Pokud již šperky nosí, pravděpodobně preferuje i nějaký kov a jeho barvu (z důvodu estetického či alergie). Její osobnost napoví také hodně a rozdílný šperk zakoupíte pro sportující minimalistku, jiný pro noblesní manažerku a odlišný pro umělkyni. Pokud hledáte další indicie, styl života a oblékání, oblíbená barva a doplněk pomůže o partnerce leccos odvodit. Dává přednost klasickému, modernímu, nebo odvážnému designu?

Vyplatí se i myslet dopředu. Bude chtít partnerka nosit oba prsteny, nebo poté pouze snubní, který vyberete společně a budete investovat do něj? Nebyl by pro ni lepší set, který do sebe zapadá? Nenosí prsteny vůbec a není ani pravděpodobné, že by se tak stalo i mimo sváteční události? Ani to však neznamená, že zásnubní prsten neocení. Vždy získává velmi osobní i nostalgickou hodnotu.

Pozornost věnujte velikosti. Prsten většinou s diamantem, či jiným drahokamem, se obvykle až do svatby nosí na prsteníčku levé ruky. Část prstenů se dá v případě potřeby upravit, ale může to být finančně náročný a obtížný proces.

Rozměr prstenu

Ideální rozměr se dá zjistit několika způsoby.

Nejjednodušší je přeměření podle stávajícího – na daném prstě nošeného – prstenu partnerky, ať již pomocí papírku, provázku, či posuvného měřítka, případně porovnat partnerčiny prsty/prsteny se svými nebo pro to zapojit partnerčiny blízké. Vždy je tu varianta se i nenápadně zeptat, vyzkoušet si dostupná měřítka nebo navštívit zlatnictví. Je totiž potřeba vzít v potaz, že jednotlivé prsty jsou rozdílně široké a na každé ruce jiné. A to v průběhu dne i roku.

Rozpočet je také věc nezanedbatelná. Pokud se berete z lásky, zapomeňte na mýty ohledně toho, kolik by měl prsten stát. Nastavte si limit odpovídající vaší finanční situaci, a jistě najdete výrobek (třeba i po poradě s klenotníkem), co slova „ideální“ rozhodně naplní. A vždy je tu varianta vytvořit zásnubní prsten na míru (více o této možnosti v našem článku).

Přejeme vám, aby vybraný zásnubní prsten splnil všechna očekávání a otevřel tak cestu k významnému životnímu kroku.

Související články

Přejít nahoru