Dárek pro maminku – kupte ji šperk

Někdy se stává, že vám dojde inspirace. Nebo dotyčná už dle svých slov všechno má a nic nepotřebuje. A to je možná i vaše příležitost. Pořiďte jí šperk. Ukažte jí, že vám na ní záleží. Nabízíme vám 5 tipů, jak i takový „typický“ dárek udělat nezapomenutelným.

Vzhledem k tomu, že objektem zájmu je vaše maminka, pravděpodobně budete vědět, jaký typ šperku by pro ni byl vhodný. Prstýnek, náušnice, řetízky, pouze přívěsek, náhrdelník, nebo hodinky? Který je pro ni vhodný materiál, oblíbená barva a drahokamy? Jak zjistit třeba potají padnoucí velikost? Co nechat vyrýt, nebo přemýšlet rovnou nad šperkem na míru? Pomoc s výběrem, velikostmi a jiné inspirativní tipy najdete v našich dalších článcích. Teď k těm tipům:

Rodinné pouto

Což takhle koupit nebo nechat zhotovit sadu prstýnků nebo řetízků s přívěsky v provedení pro vás, vaše sourozence a vaší maminku? Pravděpodobně víte, jaký typ doplňku bude ten pravý. Sady šperků nepatří nezbytně jen životním partnerům. Najděte způsob, jak dát najevo, že k sobě patříte. Stejný symbol či vaše monogramy, data narození nebo vzkaz, který je pro vás důležitý? Fantazii se meze nekladou.

Generační investice

Tradice šperků předávaných po generace musí někde začít. Nabízí se řešení. Spojit to s investicí do nějakého nadčasového kousku, který bude tímto způsobem uchovávat nejen rodovou linii a historii, ale také nezanedbatelnou finanční hodnotu.

Na noc princeznou

Nemusíte se nutně inspirovat pohádkami nebo americkými filmy. Pointa spočívá v zážitku spojeném se šperkem. Připravte pro svou maminku třeba nezapomenutelnou večeři, se společenským oděvem, kdy jí pro tuto příležitost darujete i padnoucí šperk. Nemusí to být zrovna statement náhrdelník na dvanáctichodovou večeři. Vzpomínku na nádherně prožitý okamžik s milovanými uchová i jednoduchý řetízek či náušnice.

Splněné přání

Nejedna žena prochází ráda e-shopy a hledá, co by se jí líbilo. Inspirujte se jejím wish-listem. Třeba existuje šperk, po kterém už dlouho touží, ale je pro ni z mnoha důvodů nedostupný. Ať už je drahý, nemá pro něj využití, nebo mu k dokonalosti něco chybí. Projděte s ní tato přání a neváhejte se na nás obrátit i s výrobou či úpravou šperku na míru.

Opravy a renovace

Posledním tipem od nás je oprava, vyčistění, renovace či omlazení šperků. Má vaše maminka oblíbený klenot, který je nějakým způsobem poškozen? Zpřetrhané řetízky, zašlé kovy, odštíplé kamínky? Nebo už máte nějaký rodový šperk, který by ocenil změnu velikosti nebo dokonce renovaci, aby byl nositelný i dnes? Doporučujeme tento krok prokonzultovat s maminkou předem, třeba i bez konkrétních úmyslů, ale rozhodně bez následného mrzení a smutku.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost, přejeme vám, nechť je radostí pro obdarovanou i vás.

Výběr z e-shopu

Související články

Přejít nahoru