Tipy na dárky pro ženy

Výročí, svátek, narozeniny, vánoce, Valentýn, den matek, Mezinárodní den žen a jistě i další. Je tolik příležitostí, kdy byste chtěli své nejbližší obdarovat. Pokud vám dochází inspirace, podívejte se na naše tipy s nestárnoucími šperky a doplňky.

Šperky jsou nadčasové, trvalé, nádherné, univerzální, kvalitní, a pokud víte, že by je vámi vyvolená žena ocenila, nabízíme vám několik tipů, jak nešlápnout vedle. Po přečtení si stačí vybrat kategorii například na e-shopu, zvolit si finanční rozpětí a najít vašeho favorita.

Dárek můžete vybírat s ohledem na materiál, ať už se jedná o klasické zlato ve svých barevných variantách, praktickou pevnou a hypoalergenní platinu, eventuálně dárek pro milovnici stříbra. Nebo chcete dotyčnou obdarovat diamanty, perlami, smaragdy, nebo jiným drahým kamenem, případně něčím z hlediska designu, ať už doplňkem v minimalistickém, či naopak statement provedení, takzvaně odvážným a jedinečným šperkem. Dále se zaměříme na jednotlivé kategorie.

Pokud nezamýšlíte obdarovat ženu prstenem snubním nebo zásnubním, i tak je inspirace velká. Velikost samozřejmě hraje roli, ale pokud není dárek zamýšlen na určitý prst (více v článku), tak je prostor pro rozměry vcelku široký. Podstatné je se zaměřit na design, který do značné míry bývá ovlivněn způsobem života budoucí nositelky.

Řetízek má výběrem pro druhého pár úskalí. Při závislosti na typu (upnutý, středně dlouhý na vrstvení, případně dlouhý pro nošení masivního přívěsku) je potřeba vybrat správnou délku (více vodítek zde), která je u každého individuální. Výhoda spočívá v možnosti zkrácení.

Podobná výzva nastává u náhrdelníku, ať z perel či jiných kamenů, těch typu statement, nebo naopak decentních či minimalistických, což záleží na preferencích obdarované.

Náramek na ruku je v tomto ohledu snad nejbezpečnější volbou i proto, že zápěstí se odhaduje mnohem snáz, než obvod krku či prstů.

Náušnice jsou specifické svým typem, kdy výběr záleží na životním stylu nositelky. Je velký rozdíl mezi zlatými kruhy nebo miniaturními perličkami do uší. Obě volby jsou nadčasové klasiky. Dávejte si pozor snad jen na faux pas, kdy obdarovaná náušnice vůbec nenosí, případně nemá ani píchlé dírky v uších a rozhodně to neplánuje.

Příjemným překvapením může být i sada stejně designových šperků v podobě náhrdelníku, náušnic, prstenu a náramku, případně ve volitelné kombinaci. Pokud si troufáte, je zde i varianta vytvoření šperku na míru, o němž se můžete dočíst v našem článku.

Poslední zmíněnou možností jsou hodinky. Tento praktický doplněk můžete nalézt v provedení, které budoucí nositelku jistě potěší. Výběr je pestrý z hlediska barev, použitých materiálů, stylů, designů i funkcí. Více indicií k nalezení těch pravých je uvedeno v našem stručném průvodci.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru výjimečného dárku a radost v očích obdarované.

Související články

Přejít nahoru