Co vzít v úvahu při koupi snubních prstenů?

Snubní prsteny mají poměrně dlouhou tradici a zřejmou symboliku. Kruh je znakem spojení, závazku, věčnosti a nerozlučnosti. I proto je dobré použít na snubní prsteny kvalitní materiály, aby vydržely od chvíle výměny během svatebního obřadu bez významných změn na kráse po dlouhá léta.

Jakou částku ale do prstenů investovat a jak k ní dojít?

Svatba je významným životním krokem a výběr snubních prstenů patří do důležité části svatebních příprav. Vyznačují se stejným nebo doplňujícím se provedením u obou partnerů. S otázkou na cenu se tedy zaměříme na několik aspektů a otázek, které se k výsledné cifře vztahují.

Priority

Cena snubních prstenů se ve svatebním rozpočtu odvíjí na základě priorit snoubenců. Chcete investovat do dlouhodobé památky právě v podobě prstenů, fotografií a záznamů? Preferujete kouzlo okamžiku, které přijde často jen jednou za život a plánujete si užít atmosféru, jídlo, výzdobu či destinaci svatby? Hledáte vhodný kompromis? Jak velká položka prsteny v celkových nákladech svatby budou? Jste ochotni počkat třeba i několik let a investovat do nových snubních prstenů k výročí?

Nošení prstenu

Jak jsou na tom snoubenci s nošením prstenů? Budete oba snubní prsten denně nosit a starat se o něj; nesundávat jej ani při náročné manuální činnosti; nebo jej odložíte do šperkovnice a vytáhnete pouze při slavnostnějších událostech? I to hraje roli při rozhodování.

Nostalgie

Je alespoň jeden z páru nostalgicky založen a chce mít nádhernou připomínku velkého dne? Pracujete s myšlenkou, že vaše snubní prsteny slouží jako památka a budou se ve vaší rodině po generace dědit, předávat mladšímu pokolení při významných příležitostech?

Designový doplněk

Chcete nosit netradiční kousek jako doplněk vaší osobnosti a stylu? Uvítali byste umělecké ztvárnění vašich prstenů a podtrhli tím originalitu vašeho vztahu? Máte v plánu šperky vyrobené či upravené na zakázku nebo si vyberete z rozsáhlé nabídky zlatnictví?

Investice do kvality

Rozhodli jste se, že prsteny jsou pro vás důležité, budete je často nosit anebo je vidíte jako artikl předávaný svým potomkům? Pak se rozhodně vyplatí investovat do kvalitních materiálů, a to z hlediska kovů, například platiny, tak použitých drahokamů.

Ať už se rozhodnete investovat jakoukoliv částku, symbolika prstenů vás bude provázet po celou dobu manželství. Pro podtržení jejich osobitosti se podívejte i na náš článek o tom, co si do prstenů nechat vyrýt.

Související články

Přejít nahoru