Platina – vhodný materiál pro vaše šperky

Hledáte opravdu bytelný prsten, který vydrží v nádherném stavu i při nepříliš šetrném zacházení, a vyžaduje minimum péče? Zajímá vás netradiční zásnubní šperk pro vaši vyvolenou? Chcete investovat do originálních výrobků?

Pak je platina vhodným kandidátem ke zvážení a vaší pozornosti.

Tento ve šperkařství stále oblíbenější stříbrno-šedo-bílý ušlechtilý kov svou hodnotou předčí i zlato a má celou řadu neopominutelných vlastností, které z něj tvoří ideální materiál pro váš prsten.

Jaké výhody to jsou?

Odolnost a stálost platiny způsobují, že šperk vzdoruje mechanickému poškození, oděrkám, které se v případě potřeby daří snadno rozleštit, nehrozí mu koroze a nemá na něj vliv počasí.

Vysoký lesk a bělost zůstávají na dlouhá léta, z čehož takový výrobek činí velmi dobrou investici i estetickou podívanou, neboť při stálosti barvy výborně vyniknou použité drahokamy.

Vzhledem k tvrdosti se tento kov využívá k uchycení kamenů, zejména briliantů, do šperku a nehrozí u nich mechanické uvolnění a následné vypadnutí.

Šperky z platiny jsou prakticky hypoalergenní, neboť obsahují 95% kovu a pouze 5% příměsí, většinou ve formě kobaltu, iridia nebo ruthenia. Pro srovnání, v případě zlata činí příměsi ve slitině 25%, které jsou v některých případech právě spouštěčem alergií.

Vyšší cena je způsobena především tím, že se tento prvek získává náročnou těžbou, a jeho množství je ve srovnání se zlatem a stříbrem ve světě významně menší, tudíž šperky z něj budou vždy i tímto způsobem jedinečné.

Přestože je to tvrdý a těžký kov (v porovnání se zlatem je rozdíl i rukou znatelný), dají se do něj snadno gravírovat vzory či jiná poselství, kterými se můžete inspirovat v našem článku.

Všechny výše uvedené důvody činí z platinových prstenů nadčasovou a unikátní investici, která se ideálně pojí se symbolikou zásnubních a snubních prstenů.

Související články

Top Scroll to Top