Originální snubní prsteny

Snubní prsten je jedinečná připomínka významného dne v životě manželů, jejich závazku, ale také přitahuje pozornost okolí na fakt stvrzení této lásky. A pokud to bude doplněk, který vás má provázet podstatnou část života, vyplatí se věnovat pozornost hledání ideálního šperku.

A tak, jako je sňatek spojením dvou výjimečných bytostí, tak může být pro partnery důležité i to, aby snubní prsteny jejich originalitu odrážely. Podívejme se, jak na to.

Historie snubních prstenů

Letmým pohledem do historie zjistíme, že snubní prsteny mají dlouhou tradici, a jejich provedení se odlišovalo postupem doby a vývojem materiálů. Stálicí však zůstává kruhový symbol značící nekonečno, tvar nemající začátek ani konec.  

Od kroužků z konopných rostlin, přes využití zvířecí kůže, opracovaného dřeva, kosti či slonoviny, se společnost dostala k vytváření železných prstenů. S potřebou materiálu, který vydrží v pěkném stavu ideálně celý dospělý život, se zvyšovala i poptávka po zpracování méně tradičních kovů.

Široká nabídka i prsteny na míru

Rozšiřující se nabídka výrobků vychází vstříc i těm nejnáročnějším zákazníkům. Zároveň pokud máte v hlavě představu ideálního designového páru snubních prstenů, je možnost tuto ideu konzultovat se zkušenými zlatníky a vyrobit takový šperk na míru. Více o této možnosti naleznete v samostatném článku.

Netradiční provedení lze spatřovat ze tří hledisek:

Využití drahokamů

I když se rozhodnete pro využití tradičních diamantů, ani zde není nabídka omezená. A to ve velikosti, počtu, tak barvě. Současně existuje celá škála kamenů, které pro nositele mohou mít zvláštní kouzlo. Například rubín, safír, smaragd, topaz nebo perly. Oblíbená barva vás tak může provázet příjemnými i náročnými dny.

Barva materiálu

Je na vás, jestli dáte přednost zlatu, stříbru, platině nebo oceli. Každý z materiálů může obstát při vybírání ideálních snubních prstenů pro oba partnery. Navíc barevné spektrum slitin nejen u zlata (bílé, žluté i růžové) vytváří vysoký počet možností a jejich kombinací.

Design

Ať už se jedná o různými způsoby klenuté, několikavrstvé či do sebe zapadající kruhy, zdobení povrchu různými vzory či technikami, vždy se postarají o poutavý první dojem. Nezapomínejte i na gravírování, které už tak jedinečnému šperku dodá intimní ráz.

Věříme, že rozmanitost netradičních snubních prstenů dokáže podpořit jedinečnost každého partnerského svazku. A pokud chcete inspiraci ohledně výšky investice, podívejte se i na náš další článek.

Související články

Přejít nahoru