Breitling for Bentley – luxusní hodinky i vozy patří k sobě

Nejvíce obdivovaná britská značka luxusních automobilů a nejpřesnější švýcarská manufaktura hodinových strojků. Breitling for Bentley jsou bezpochyby ikonickou, a také jednou z nejdéle trvajících spoluprací mezi automobilovými a hodinářskými značkami. Nahlédněte s námi do světa prestiže.

Historie Breitling for Bentley

Toto unikátní dlouhodobé partnerství započalo roku 2002, kdy společnost Bentley svěřila Breitling navržení hodin do palubní desky jejich prvního GT Continental, nejsilnějšího a kultovního Bentley, které bylo do té doby postaveno, a jež bylo uvedeno na trh o rok později.

Kořeny jejich přátelství ovšem sahají mnohem dál. Vnuk zakladatele hodinářské společnosti, Willy Breitling, byl velkým fanouškem Bentley a od konce 40. let byl k vidění za volantem mnoha jím vlastněných modelů.

Obě značky však spojuje mnohem víc, než manufaktura hodinek či automobilů a oceňování mechanické dokonalosti. Jejich kořeny jsou propojeny s letectvím a ztělesňují stejný pocit krásy v pohybu – hodinových ručiček a při Grand Touringu. Vážou je hodnoty i tradice ve spojení s inovací, kdy každá plocha i hrana, přímka i křivka mají své opodstatnění v celkovém designu.

Od roku 2018 společnost Breitling oznámila novou kapitolu spolupráce a integrovala speciální edice Bentley do své hlavní nabídky produktů, čímž nahradila dřívější samostatné kolekce.

Spojení Breitling for Bentley

Luxusní věci patří k sobě. Kaviár a šampaňské, hodinky a automobily. Pokud se chcete obklopit doplňkem stejné značky jako je váš vůz, nebo vysněný automobil, spojení Breitling for Bentley nabízí technické provedení a design s detaily vozů, jako jsou vzory na lunetě hodinek, spodní víčka hodinek, ale i barvy číselníků v odstínech barev karosérií, které vás určitě zaujmou.

Každý unikát z kolekce se inspiroval modelem automobilu a je spojením technické dokonalosti a designové estetiky obou výrobců. Navíc všechny kolekce reflektují evoluční vývoj obou značek a každé časové období si jistě najde své obdivovatele.

Stejně jako automobil s velkým okřídleným B ve znaku, i hodinky Breitling svou neobvyklou velikostí tvoří prohlášení samy o sobě. Autentičnost v řemesle, kvalita, luxus a prestiž, výkon, přesnost.

Propojení dvou velkých luxusních značek ceněných po celém světě pro jejich design, provedení i historii nabízí stejně unikátní zážitek jak pro milovníky hodinek, tak pro automobilové nadšence. Přesvědčte se sami.

Související články

Přejít nahoru