Tip na dárek pro muže – hodinky mohou být to pravé!

Sehnat ten pravý dárek pro muže, který opravdu ocení, bývá výzva. Partner, dobrý přítel, tatínek, dědeček, syn a přitom tolik různých příležitostí, ke kterým hledáte dar, který zároveň podtrhne jedinečnost chvíle nebo příležitosti. Podívejte se s námi na přehled tipů, které by vám mohly při výběru pomoci.

Dárek podle zájmů

Nejsnadnější je orientovat se podle zálib nebo něčeho, čemu muž věnuje spoustu energie a času. Nadšenec do technických novinek si povětšinou přeje vybrat dárek předem dle svých představ, a hlavně potřeb na kompatibilitu (počítače, telefony, fotoaparáty a kamery, Smart watch, navigace).

Sportovci jistě ocení vybavení nebo doplňky, které jim dodají motivaci. A přitom je tolik různých druhů sportu a forem, jak jej provozovat, a proto nezapomínejte i na vstupenky na utkání nebo předplatné časopisů. Jistě budete mít více inspirace i v případě, když je dotyčný rybář nebo tráví čas v přírodě, věnuje se svému autu nebo motorce, neustále něco kutí, sbírá, staví modely, poslouchá hudbu, čte detektivky, případně hraje stolní, počítačové nebo konzolové hry.

Muži pravděpodobně nepohrdnou ani nejnovější hračkou typu RC autíčka nebo létajícího dronu, které v adekvátním věku neměli k dispozici. Můžete se zaměřit i na filmové či gastronomické zážitky, kdy nový kávovar, vinotéka nebo poukázka do restaurace nebo lístky do kina či na koncert udělají radost. Velké oblibě se těší i poukazy na netradiční zážitky.

Originalita se cení

Pokud však partner už všechno má, byl vším podstatným obdarován už dříve, nebo si to jen chce pořídit sám a nechcete mu věnovat sadu na holení, parfém nebo prádlo, ale něco opravdu originálního, podtrhujícího osobnost nositele a navíc i to, s čím bude nadčasově trávit i spoustu dalších let – zapřemýšlejte nad šperkem mužů – hodinkami.

Hodinky jsou dárkem pro muže, který je nejen praktický. Přestože je čím dál častější dívat se na hodiny na mobilu, hodinky mohou nabídnout mnohem více a stylověji. Ať už se rozhodnete investovat do těch jedněch pravých, případně podnítit v obdarovaném sběratelskou vášeň, stejně jako u tipů na výše zmíněné dárky pro muže je i zde vhodné vzít v potaz životní styl, zájmy a osobnost budoucího majitele.

Hodinky mohou být správným řešením

Můžete se tak trefit do vkusu s velmi elegantními kousky, nebo naopak sportovními, i se zaměřením na pilotní, vojenské, potápěčské a motoristické funkce a styly. V množství dostupných materiálů a modelů jistě vyberete favorita, který bude mít například zajímavý detail, který mu vás připomene, případně to může být designový kousek, který byl nošen hlavní postavou v jeho oblíbeném filmu nebo takové vlastní jeho sportovní idol. Možností, jak udělat tento dárek speciálním a na míru obřadovému, je nespočet.

Pamatujte, že symbolicky tím také darujete čas. Jednu z těch nejcennějších věcí, kterou druhému můžete dát.

Související články

Přejít nahoru