Výročí svatby – dárek, na který se nezapomene

Přemýšlíte, co svému vyvolenému partnerovi či partnerce pro cestu životem darovat na oslavu výročí vaší svatby? Chcete udělat radost rodičům, a tuto událost třeba jen symbolicky oslavit s nimi? Naše doporučení bude vcelku jasné. Což takhle zaměřit se na šperky a stylové doplňky, které budou elegantní a milou připomínkou při každodenní cestě životem?

Inspirace tradicemi

Ať už jste se svou zákonnou polovičkou rok, pět, patnáct nebo třicet let, každé výročí může být důvodem pro krásný dar. Samozřejmě, že se můžete inspirovat lidovými tradicemi k výročí svatby, a k 25. výročí se obdarovat něčím ze stříbra, k 30. s perlami, k 40. s rubíny, 45. se safíry, 50. se zlatem, 55. se smaragdy, a 60. s diamanty.

Pokud se Vám však nechce čekat, podívejme se společně dál.

Připomínka na společné chvíle

Šperk má dlouhotrvající, nadčasovou a estetickou hodnotu, a může být nádherným doplňkem, ale i nostalgickou připomínkou všeho dobrého a všech výzev, co jste za společný rok manželství zažili a překonali. Určitě stojí za to věnovat této oslavě den, nebo alespoň večer, bilancovat nad tím, co jste společně dokázali, co byste chtěli zlepšit, kam se posunout a něco si naplánovat, a mít také příjemnou připomínku na závazek jeden k druhému u sebe, nejen formou snubních prstenů.

Nezapomínejme ani na výše zmíněné rodiče. Přeci jen oslava pevného vztahu a lásky například po padesáti letech stojí za zmínku i v jejich blízkém a vzdáleném okolí. Není výjimkou, že děti jsou hlavními účastníky těchto speciálních oslav a z předávání šperků k výročí svatby mladšímu pokolení se může stát i rodinná tradice. Výjimkou není ani poslání rodičů na jistě zasloužený wellness pobyt, případně darování zážitku, který oba manželé ocení.

Šperky se symbolikou i poselstvím

Pro ženy nejsou od věci šperky typu náušnic, náramku, náhrdelníku, přívěsku či brože, a to ať už s nějakou symbolikou – například doplněk ke snubnímu prstenu, případně využití materiálů či drahokamů, které má ráda, mají její oblíbenou barvu, nebo nesou poselství, které bude zřejmé jen dvěma lidem na světě.

Luxusní dárky pro muže

U mužů je nepochybně možnost naprosto totožná, ale v případě, že dává přednost méně okázalým doplňkům, jako vhodná volba se nabízí i na míru vyrobené manžetové knoflíčky, luxusní gravírovaná pera, nebo hodinky, které budou mít vyrytý vzkaz, jež bude mít nositel neustále u sebe. Pokud předání dárku spojíte s příjemným zážitkem, jistě to bude dárek, na který se nezapomene, a který budete mít s sebou v dobrém i ve zlém do dalších let společné cesty.

Související články

Přejít nahoru