Podzimní svatba

Nenechte se mýlit v tom, že svatba má svou danou sezónu. I ta na podzim a v zimě má své zvláštní kouzlo, které si jistě najde své příznivce. Pojďte se s námi podívat na podzimní specifika výjimečného dne v životě novomanželů, kteří se rozhodnou pro méně tradiční zahájení společné cesty.

Pokud chcete alespoň část svatby pořádat venku, počasí bývá pravděpodobně tím nejvíce rozhodujícím faktorem. S jistotou slunečného dne bez deště, mlhy či drkotajících zubů svatebních hostů ale nemůžete počítat ani v jiných obdobích. A vždy se dá předem připravit plán B. Soustřeďme se na specifika podzimní svatby, které se právě kvůli počasí řada svatebčanů (ne)právem obává.

Barevné tóny

Celá atmosféra svatby se v tomto období stává unikátní. Pokud si přejete útulnou romantiku, tajemnost a hřejivé pocity intimity, není lepšího času. 

Barvy podzimu v tónech zlaté, oranžové, červené a hnědé přímo vybízejí ke kombinování se sněhově bílou. A když využijete přírodních dekorací, vznikne bezpočet možností. Kromě pestrobarevných listů stromů jsou to i kaštany, žaludy, ořechy, jeřabiny, obilí, jablka, hrušky, hroznové víno, brusinky, dýně, šípky, šišky a jistě i mnoho dalšího.

Podzimní výhody

Nesporným benefitem podzimní svatby může být i menší obsazenost termínů matrik, ale i destinací. Svatebčané také lépe hledají volný čas než během dovolených, a služby cateringu, fotografů i stylistů bývají dostupnější a levnější než během jarní a letní sezóny. Neopomenutelných úspor můžete využít pro investici do snubních prstenů a poohlédnout se i po podzimních slevových akcích.

Dress-code

Vhodné oblečení může být výzvou, ale nemusíte se vzdát ani tradičních bílých šatů a obleku. Někdy stačí deštníky, doplnit outfit stylovými holínkami, nebo šátky, šálami, kabáty a bolerky. Důležité je hlavně pohodlí. A to všech svatebních hostů. Takže pokud vás příliš nesvazují konvence, můžete celý dress-code pojmout v uvolněnějším stylu, svatební šaty třeba doplnit motorkářskou či džínovou bundou, nebo zvolit kostýmovou zábavu ve vnitřních prostorech. Už jsme viděli mnoho svateb – od těch nejluxusnějších pro stovky hostů po skromné obřady pro rodinu nebo pár hostů z posilovny – dokonce ve sportovním oblečení.

Catering

I jídlo je specifické. Obecně platí, že ve žhavém počasí se více pije, v chladnějším více jí. Jste vášniví vinaři, případně máte rádi gurmánské zážitky, jako jsou zvěřinové hody, které se do parného léta nehodí? Ideální čas. I s nápoji máte širší volbu. Kdy jindy a lépe využít pospolitosti při pití zázvorového čaje, svařáku či grogu, než při setkávání nejbližších.

Osvětlení

Atmosféru spojení a romantiky během výjimečného dne podtrhují i svíčky, oheň v krbu, u táboráku nebo z plynových terasových ohřívačů a všudypřítomná světýlka. Využijte dřívějšího západu Slunce, ale i prskavky, lampiony nebo svítící písmena pro focení nočních momentek. Dobrý svatební fotograf dokáže vytvořit nezapomenutelné fotografie také v podzimní mlze.

Podzimní svatba není pro každého, ale pokud se pro ni rozhodnete, jistě to bude jedinečný den úplně stejně, jako to bude svazek dvou originálních lidí, kteří se hned tak něčeho nezaleknou.

TIP: prohlédněte si pár tipů jak si vybrat správnou barvu svatební výzdoby

Související články

Přejít nahoru