Svatba v roce 2020: jaké hlavní trendy nás čekají?

Každý rok se jedny z těch nejkrásnějších okamžiků v životě manželů nesou v duchu jiných trendů. Jaké jsou svatební trendy v nelehkém roce 2020? Pojďte se inspirovat.

Hlavní motivy roku 2020

Jako ve světě, i ve svatebních přípravách se v posledních letech odráží slova: trvalá udržitelnost, ekologie, přirozenost a minimalismus. Ať už vám jsou tato témata blízká či nikoliv, lze se na to podívat i optikou romantiky či neopomenutelným vlivem na svatební rozpočet.

Proč nevyužít lokálních a sezónních surovin při přípravě menu, nebo na ozdobu? Ušetříte za květiny, nebudete myslet na ekologickou stopu, kterou podnikly ty řezané ze zahraničí, a navíc udělají opravdovou parádu ve svatební kytici, vývazcích i na stolech. Navíc klasické růže hlásí svůj velký návrat. I obvykle pompézní několikapatrové svatební dorty ukazují na jednoduchost obnažeností korpusů spojených pouze krémem, či využitím jen lehkého fondánu.

Snaha omezit jednorázový odpad a využívat recyklované materiály jde v případě oslav většinou stranou. I na to se tyto tendence snaží upozornit. Minimalismus svateb se však projevuje také na účesech nevěst, kdy se stylistky zaměřují na jednoduché culíky, rozpuštěné vlasy a důraz je kladen i na přirozeně vypadající make-up.

Snubní prsteny pro rok 2020

Těmito směry se můžete inspirovat i při výběru snubních prstenů, kdy minimalistická klasika jistě neomrzí ani po letech. Trendy je pořád růžové zlato a neobvyklé tvarování prstenů. Na druhou stranu může být právě tento šperk tou investiční perličkou a vyjádřením individuality snoubenců při svatebních přípravách. Přeci jen – snubní prsteny by s vámi ideálně měly strávit podstatnou část života.

A protože s klíčovými slovy roku 2020 se váže i elegance, čistota, soustředění na to podstatné, a hlavně radost, svobodně se rozhodněte, jak nejlépe byste chtěli strávit svůj velký den. Víte, které prvky svatby jsou pro oba nejdůležitější? Kterým položkám v rozpočtu opravdu chcete věnovat pozornost a kde se dá improvizovat třeba právě lokálními nebo DIY výrobky, tzv. vyrob si sám?

Méně je někdy více

Zároveň si dejte pozor na to, aby v duchu jednoduchosti a uvolněnosti nevzniklo přeplácané dílo, kde je od každého něco. Méně je přeci jen někdy více.

Pokud se zaměříme na barevný trend, každoročně firma Pantone vyhlašuje „barvu roku“, kterou zbytek světa přejímá. Vítězem pro rok 2020 je tzv. klasická modrá. Nejčastěji se kombinuje s barvou lehce přibarvené bílé, například v odstínu slonové kosti. I v šatech přetrvává důraz na eleganci, kdy luxusem je to, že šaty dokonale padnou a mají propracované detaily jako dělané na nevěstu. Je však na vás, jestli budete mít obřad v BOHO stylu někde v přírodě, zvolíte elektronické pozvánky, nebo si pořídíte šaty z druhé ruky. Trendy jsou skvělé pro inspiraci, avšak svatba je to vaše.

Přejeme vám, ať se vydaří dle vašich představ.

Související články

Top Scroll to Top