Trendy ve svatbě – letos vládne modrá

Hledáte inspiraci pro doplňky na váš vysněný den v životě? Zajímají vás svatební trendy z profesního hlediska, budete účastníkem svatebního veselí, nebo se jen rádi pokocháte něčím výjimečným? Nahlédněte s námi na barevný trend svateb roku 2020 – a jak se může projevit.

Každoročně už od roku 1963 americká firma Pantone v lednu vyhlašuje barevný trend na daný rok. Inspirují se z něj grafici a návrháři produktů i módy po celém světě, a tak daná barva proniká i do oblasti svateb. Letošní barvou je tzv. klasická modrá. Vyvážený a sebevědomý modrý odstín, který je elegantní ve své jednoduchosti.

Pro ženy, muže, či doplňky může sloužit jako základní barva, jež má silnou vyjadřovací hodnotu sama o sobě, nebo umožňuje barevné kombinace v celém spektru. Nese v sobě symboliku dědictví, královské modři, ale v ten samý okamžik je velice moderní a všestranná. Hodí se na různé povrchymateriály, od třpytivých a temných metalických až po obláčkově jemné a křehké.

V oděvech

Není lepšího trendu, který by více pomáhal naplňovat „něco modrého“, jako symboliku čistoty, věrnosti a loajality manželů. V mnohých kulturách je tato barva spojována s nevinností Panny Marie, a proto i svatební šaty bývaly dříve modré. Pokud je ale pro vás tato varianta až moc, podívejte se s námi na další možnosti, kam tuto nádhernou barvu zakomponovat.

Klasická modrá vám prokáže službu i v doplňcích nebo detailech. Ať už se jedná o stuhu na šatech nevěsty, její podvazek nebo lodičky, ženichovu kravatu či motýlek, případně vývazky svatebčanů, ale zauvažujte i nad tmavě modrým oblekem ženicha nebo barvě šatů družiček či svědků. 

Pro krásu

Můžete se také rozhodnout pro dramatické líčení očí, kdy modrou naleznete od třpytivých, přes půvabně lesklé či matné až po prašně kouřové stíny. Nebo jistě zvládnete tuto barvu využít pro slavnostní manikúru či pedikúru, určitě tím nešlápnete vedle. Zapřemýšlejte i nad královsky modrými vlasovými doplňky, které se hodí pro každý typ a barvu vlasů.

Detaily

Možnostem se meze nekladou. Ať už zvažujete modré svatební oznámení, svíčky, ubrus nebo jmenovky na svatební tabuli, s  decentními detaily nebo glazurou ve formě noční oblohy určitě zabodujete i na svatebním dortu. V kytici nebo dekoraci se můžete inspirovat modrými kvítky, nebo alespoň stuhou, která květiny převazuje.

Pokud tuto barvu máte rádi, nevyhýbejte se jí ani ve špercích. Podívejte se na náušnice nebo přívěsky s modrými drahokamy jako jsou safír, topaz, akvamarín nebo tanzanit. Přesvědčíte se, že tyto velice elegantní a luxusní doplňky využijete nejen jako svatební a nejsou pouze trendem pro jeden rok.

Související články

Přejít nahoru