Ze světa šperků: Největší trendy roku 2021

I když třeba nechcete být obětí trendů, inspirace pro váš vlastní styl, nebo něco nového, co by se vám mohlo líbit nebo vám slušet, se hodí vždycky. Navíc novodobé vlny se teď rodí pomaleji, ale za to trvají déle. Nahlédněte s námi pod pokličku pěti světových trendů na rok 2021 a jistě nebudete zklamaní.

Znovuobjevené korálky a perly

Touha po návratu k dovoleným, relaxaci a normálnímu životu v roce 2021 vysílá jasný signál k letním variacím veselých mnohobarevných korálků, a to i ve spojení s tradičními kovy. Skleněné, plastové i z přírodních materiálů – hlavní je, že přinesou radost, která je tak moc potřeba.

Pozornost znovu získávají i nadčasové perly, kdy se však nejedná o jednolité náhrdelníky po babičce, ale spíše uvolněnější a propracovanější designy, různobarevné perly i nejednotných tvarů. Šperkaři se ani zde nebojí mixování surovin a chtějí ukázat kvalitu těchto skvostů v novém světle.

Řetězové statement náhrdelníky a náramky

Masivní dekorace na krku či rukách ve formě širokých řetězů a jiných „over-sized“ doplňků byly trendem už v roce 2020 a není důvod, aby hned tak přestaly. Netýká se to však už jen doplňků na krk, ale i náušnic, náramků a prstenů.

Struktura řetězu je tak jednoduchá a přitom důmyslná. Může být jemná a elegantní, ale i extrémně výrazná a až vizuálně agresivní. Je jen na vás, na co se cítíte.

Přívěsky, amulety, talismany

Ukažte svůj příběh. Tak by mohlo znít heslo těchto šperků. Přívěsky jsou variabilní, a tak je lze snadno přiřadit ke všem outfitům. Pověsit na zlatý či stříbrný řetízek, barevnou textilní šňůrku nebo přidělat tradičním černým koženkovým náramkem k ruce? Fantazie má dveře otevřené dokořán.

Výrazné i klasické náušnice

Rok 2021 se toho nebojí, i když je zde pozorovatelný návrat ke klasice. A dává to smysl. V těžkých časech se uchylujeme k osvědčenému, třeba v novém kabátě, a v těch dobrých hledáme inovace. Pozornost je přitahována k uším. Více komunikujeme a vyjadřujeme se elektronicky a obličej je přeci
jen vidět i na webkameře a face-time.

I tady je patrný trend: od extravagantních kousků překrývající celé ucho, výrazné visací náušnice, ale i návrat ke klasice. Troufnete si na trend nošení jen jedné výrazné náušnice nebo dvou rozdílných?

Stříbro hlásí návrat

Když se vám líbí, pravděpodobně ho nosíte nezávisle na trendech, ale je tu zase: stříbro. Těšte se na nové produkty, variace a designy v tomto neprávem podceňovaném kovu, který má hodně co nabídnout. Dost bylo plných výkladů zlatnictví růžového zlata.

Tipy z e-shopu

Související články

Přejít nahoru