Letecké hodinky a v čem jsou specifické

Pilotní, nebo také letecké – jsou hodinky, na kterých to poznáte na první pohled. Nejsou však jen pro piloty a aviatické nadšence. Svou nadčasovou přízeň získávají u nejširších kruhů milovníků hodinek. Co je na nich tak specifického a proč se vyplatí jim věnovat pozornost?

Inspirace pro tento světový trend v hodinkách pochází od letců za druhé světové války. Podobně jako v kokpitu letadel, analogové hodinky poskytují spoustu dodatečných komplikací (funkcí) při zachování přehlednosti i ve stresových situacích – nic nemačkáte, nepřepínáte.

V kategorii pilotních hodinek najdete nejen ty, které jsou vytvářené specificky pro piloty a letecké fanoušky, ale i takové, kde se design inspiroval dříve používanými armádními hodinkami, nebo přístroji z historických i moderních kokpitů letadel.

A v čem jsou specifické?

Velikost
Potřeba dobré čitelnosti údajů a přehlednost si žádá i větší ciferník hodinek, kdy i čísla jsou výraznější.

Čistý a funkční design
Mezi leteckými hodinkami najdete extrémně široké množství druhů ciferníků i pásků, ale spojuje je jedno – čistota a funkčnost designu, který z těchto kousků dělá vysoce elegantní doplněk do společnosti a významná jednání, ale i něco, co doplní vaši sportovní náturu nebo dobrodružství všedního dne.

Komplikace
Celá řada leteckých hodinek má i další dodatečné komplikace, zejména chronograf, datumovku nebo ukazatel dne v týdnu. To vše v atraktivním balíčku i pro technicky neznalé obdivovatele.

Můžete dát přednost široké nabídce znázorněných funkcí, nebo naopak velice minimalistickému designu jen toho nejdůležitějšího. Každému vyhovuje něco jiného a tyto hodinky s tím počítají.

Otřesuvzdornost a přesnost
Celá řada kousků je designována i na náročnější zacházení, kdy i přes otřesy zůstává čas naprosto přesný, neb se tomuto typu věnuje celá řada špičkových manufaktur, kdy nemůžeme opomenout Bell & Ross, Hamilton, Raymond Weil, Breitling, Fortis a Zenith.

Tyto charismatické kousky upoutají pozornost nejedněch očí. Pokud tápete, nechte si poradit našimi profesionály na pobočkách, kteří vám erudovaně pomohou vybrat kousek na míru vašim potřebám.

Věříme, že letecké hodinky mohou být jedním z favoritů jako elegantní kousek pro denní nošení i pro speciální a sběratelské účely, neboť jsou právem jeden z nejpopulárnějších stylů hodinek všech dob.

Výběr produktů z e-shopu

Související články

Přejít nahoru