Hodinky jako tip na ideální dárek

To nejdražší, co si jen někdy můžete koupit, je čas. Proto i dar v podobě hodinek má obrovskou symboliku, a to nejen pro nadšence do těchto fascinujících doplňků. Jak ty správné vybrat a v obdarované(m) nezpůsobit nežádoucí rozpaky, o tom jsou naše tipy na dárek, kterými se můžete inspirovat.

Osobní dárek

Hodinky jsou i přes svou praktickou funkci velice osobní záležitostí. Zároveň jsou skvělým doplňkem, který dokáže zaujmout druhé, podtrhnout i jinak monotematicky laděný outfit a mnohdy upjaté hranice dress-code. Jako hodnotný dárek odolávají i zubu času, a ani po technické stránce hned tak neomrzí. 

Ať už pro muže, nebo ženu, prvním předpokladem k úspěchu na skvělý dárek je – vědět, jaký styl hodinek nosí, obdivují, nebo preferují k rozšíření sbírky. Hledáte hodinky universální, vhodné na každodenní nošení; sportovní, které něco vydrží; nebo společenské k obleku, kostýmku či šatům a výjimečným příležitostem?

Nadčasovost a design

V potaz jistě můžete vzít i potřebu pro nadčasovost hodinářského kousku, kde široká nabídka designových provedení, využití materiálů, barev a detailů umožňuje najít svého favorita prakticky každému. Můžete se soustředit na prvky a trendy, které nositel(ka) preferuje, a zaměřit se třeba na hodinky s diamanty nebo v odstínech růžového zlata. 

Pro nový skvost lze také pátrat v zálibách budoucího nositele či nositelky, a poohlídnout se po strojcích se speciálními funkcemi – mezi hodinkami motoristickými, pilotními, vojenskými či potápěčskými. Nebo si vybrat některou ze značek, jejíž příběh je vám blízký či sympatický, případně modelů, které se vážou na hobby obdarované(ho).

Pokud má být dárek vítaným překvapením, nevyhnete se pozornému naslouchání o představách a prioritách, což mnohdy bývá takřka detektivní činnost. Inspirujte se proto také našimi články o správném výběru hodinek, funkcích, ale i typech ciferníků či řemínků. 

Jak hodinky vybrat?

Neváhejte se obrátit i na náš vyškolený personál, který vám rád s výběrem poradí, a provede vás úskalími hodinářského světa.

Přečtěte si: Klenoty a luxusní hodinky v Plzni

Pokud je vašim kritériem i cena, pro vhodnou investici doporučujeme otevřenější přístup a komunikaci. Kýžený výsledek by měl odrážet vkus obdarované(ho), a proto je nejlepší se zeptat, ať už na konkrétní požadavky, případně rovnou na vysněný model. Vždy se tento problém dá vyřešit i dárkovým poukazem, pro který nás také neváhejte kontaktovat.

A tip na dárek by nebyl úplný, pokud bychom nezmínili dodání malého puncu elegance, a to informovat o možnostech vyrytí osobního vzkazu.

Přečtěte si: Co si nechat gravírovat na hodinky – vyrytí věnování

Ten budoucímu nositeli či nositelce bude připomínat, že věnovat svou časovou kapacitu svým blízkým a milovaným, je nezbytnou prioritou šťastného života. 

Související články

Top